Strona Główna

joanna skwarek - dietetyk kliniczny

W przeszłości sama borykałam się z nadwagą i niezdrowym podejściem do szeroko pojętej diety.

Moją misją jest szerzenie wiedzy żywieniowej w przystępny dla każdego sposób, tak aby raz na zawsze rozprawić się z mitami żywieniowymi i zbyt restrykcyjnym podejściem.

Osobiście preferuję podejście 80/20, gdzie jest miejsce na nasze małe przyjemności.

Nie sztuką jest schudnąć, sztuką jest utrzymać uzyskane efekty na lata.

Dzięki współpracy ze mną zyskasz odpowiednio dobrany jadłospis wraz ze sposobem przygotowania każdego dnia i listą zakupów.

Ze swoimi pacjentami jestem w stałym kontakcie, by zawsze móc odpowiedzieć na zadawane pytania, rozwiać wątpliwości oraz odpowiednio zmotywować do działania.

Pozwól, że wspólnie ułożymy dla Ciebie idealny plan działania, w którym będzie miejsce na Twoje ulubione posiłki w odpowiednio wyliczonej dla Ciebie kaloryczności.

Dieta to nie tylko odchudzanie, dobrze dobrana potrafi być elementem wspomagającym proces leczenia wielu jednostek chorobowych.

Zakończyłam edukację z tytułem magistra dietetyki.

Wciąż pogłębiam zdobytą na studiach wiedzę na szkoleniach, kursach a obecnie studiuję psychodietetykę na SWPS we Wrocławiu.

moje specjalizacje

 • problemy hormonalne (PCOS, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność)
 • choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, nadczynność jak i choroba Hashimoto)
 • zaburzenia gospodarki węglowodanej (cukrzyca II, insulinooporność czy hipoglikemia reaktywna)
 • choroby przewodu pokarmowego (SIBO, celiakia, WZJG, choroba Leśniowskiego-Crohna, czy zespół jelita drażliwego)
 • dieta w dnie moczanowej, chorobach układu krwionośnego
 • układam również diety bazujące na roślinach (wegetariańskie, fleksiwegetariańskie oraz wegańskie)
 • diety odchudzające lub zwiększające masę ciała
 • diety osób aktywnych fizycznie

nie specjalizuję się

 • postach typu post dr Dąbrowskiej
 • protokole AIP
 • dietach noworodków i niemowląt (nie prowadzę dzieci poniżej 15 roku życia)
 • chorobach trzustki
 • chorobach nowotworowych
 • dietach w chorobach nerek
 • żywieniu zawodowych sportowców

Dietoterapia w jednostkach chorobowych

Dieta redukcyjna

Diety roślinne

Dieta w zaburzeniach hormonalnych

sprawdź gdzie mnie można znaleźć stcjonarnie

sprawdź co mówią o mnie moi pacjenci

Kinga Ś. pacjentka

Bardzo sympatyczna, z dużą wiedzą odpowiada na każde pytanie i wątpliwość! Wywiad i badanie przeprowadzone w sposób profesjonalny! Polecam!

Dominik pacjent

Polecam każdemu, kto potrzebuje pomocy prawdziwego fachowca od zdrowego odżywiania. W moim przypadku okazało się, że można jeść zdrowo i smacznie i nie rezygnować z rzeczy, które się lubi. Poza tym, co chyba najważniejsze, dieta przynosi pożądane efekty, a jadłospisy są na tyle urozmaicone, że nie ma miejsca na nudę. 😉

Patrycja pacjentka

Witam! Chciałabym szczerze polecić panią Joannę - zarówno osobą borykającym się po prostu z kilogramami, jak i takim, które mają z tym problem przez różne choroby. Jest bardzo kompetentną osobą, posiada dużą wiedzę w zakresie dietetyki i żywienia. Do pacjenta podchodzi z wielką starannością, słucha tego co się mówi, a więc przygotowane dla mnie jadłospisy składają się naprawdę z produktów, które lubię. Pani Joanna pomogła mi zrozumieć, co jest problemem mojej wagi, zlecone badania wykazały początkowe problemy z cukrem jak i hormonami. Po zmianie żywienia czuję się o wiele lepiej a i waga zaczęła spadać 🙂 także wielka 6+ i polecam z czystym sercem!

Monika pacjentka

Wizyta odbyła się jeszcze przed pandemią, jednak jadłospis otrzymałam już w czasie jej trwania. Po przeanalizowaniu listy zakupów, poprosiłam o kilka zmian związanych z dostępnością produktów - p. Joanna wprowadziła te zmiany szybko i bez problemów. Cały czas mogę liczyć na kontakt oraz wsparcie. Moje samopoczucie bardzo poprawiło się na zaproponowanej diecie a i kilogramów z tygodnia na tydzień jest coraz mniej. Bardzo polecam wizytę u p. Joanny.

Arek pacjent

Pani Joanna jest miła osoba, bardzo pomocna, wszystko wyjaśniła szczegółowo, odpowiadała na każde pytanie. Cała wizyta przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Milena pacjentka

Jestem po drugiej wizycie. Jestem bardzo zadowolona ponieważ Pani Joanna zaleciła wykonanie odpowiednich badań i testu, które pozwalają rozwiązać mój problem zdrowotny. Od roku chodziłam po lekarzach szukając przyczyn złego stanu zdrowia.